Galerie realizovaných Video Mappingů:

Historic Videomapping - Třebíč:

Další zastávkou našeho týmu bylo město Třebíč, jehož historická židovská čtvrť je zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Videomapping realizovaný na boční část třebíčského zámku představil několika tisícovkám diváků velice silnou historii jejich města.

 

 

 

 

Art Videomapping - Levoča (SK):

V rámci projektu tajemná Levoča jsme realizovali velice efektní videomapping inspirovaný dílem Majstra Pavla. Levoča zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO tak přispěla k opravdu bohatému programu celých oslav netradiční a nadšenými diváky aplaudovanou podívanou.

 

 

 

 

Videomapping - Mělník / Blackout:

Po úspěšné premiéře historického videomappingu v Mělníku, který jsme realizovali na Pražskou bránu již v roce 2011, přišli autoři s novým tématem a také novou budovou. V rámci mělnického koštu přiblížili několika tisícovkám diváků historii vinařství v kraji velice poutavým způsobem. Jako bonus pak přišla na řadu čistě umělecká animace plná experimentů. Ta v barevné hře proměnila mělnickou radnici k nepoznání.

 

 

 

Historic Videomapping - Chotěšov:

Šest století starý klášter se v Chotěšově u Plzně stal vypravěčem historie této malebné vesnice. Sám se svou historií stal inspirací pro unikátní projekci na osmdesát metrů širokou stěnu.

 

 

 

 

Historic Videomapping - Havlíčkův Brod:

Průvodcem dalšího z řady historických videomappingů se v Havlíčkove Brodě stal všem rodákům dobře známý hlásný hnát. Tento netradiční průvodce divákům představil celou historii jejich města a připomenul tak 70. let od konce druhé světové války.

 

 

 

 

Grand Videomapping Opening - Karlovy Vary, Národní dům:

Národní dům v Karlových Varech se po dlouhých třiceti letech dočkal své grandiózní opravy a přeměny na luxusní hotel. V rámci otevření veřejnosti jsme realizovali videomapping přes dvě strany budovy včetně rohového výklenku.
Historické scény doplněné o scény inspirované typickými karlovarskými symboly odbavovalo sedm projektorů o celkovém světelném výkonu téměř 100.000ANSI LUMEN!

 

 

 

 

Product Launch Videomapping - Samsung Galaxy S6 and S6 edge:

Nová řada nejmodernějších smartphonů Samsung Galaxy S6 a S6 edge si bezesporu zaslouží i netradiční uvedení na trh. Společnost Samsung připravila v galerii Mánes pro zájemce o nový telefon unikátní concept store věnovaný pouze novým modelům S6 a S6 edge. Jako netradiční propagaci uvedení na trh těchto nových modelů jsme realizovali videomapping na Šítkovskou věž s tématem největších benefitů těchto produktů.

 

 

 

 

Stage Mapping - Gravity Festival Olympia Brno:

Taneční Gravity Festival na své další zastávce navštívil brněnské obchodní centrum Olympia. I tuto zastávku jsme doplnili o atraktivní projekci - stage mapping - na připravené dekorace.

 

 

 

 

Logo Projection Mapping - Manner:

Společnost Manner slavila 125. výročí od svého založení. Na párty plnou cukrovinek této značky jsme připravili speciální projekci na reálnou kulisu. Logo značky Manner díky projekci doslova ožilo a stalo se součástí večera plného hudby a zábavy.

 

 

 

 

3D Historic Videomapping - Hradec Králové:

Město Hradec Králové připravilo vedle tradičního novoročního ohňostroje i historický videomapping, který jsme promítali na dominantu hradeckého náměstí - na Bílou věž. Zaplněné hradecké náměstí sledovalo výjevy z historie jejich města. Průvodce historií se tentokrát stala sama Bílá věž, do níž byl stylizován i mluvený komentář.

 

 

 

 

3D Videomapping - Ice Hockey Mapping Stadium - O2 Arena - CZE-SWE:

Hokejové utkání výběru České republiky a Švédska v Pražské O2 Aréně odstartovalo Ice videomappingem na celou hrací plochu hokejového hřiště. Unikátní videomapping na ledovou plochu o rozloze cca 1.800 metrů čtverečních zavedl diváky do historie úspěchů naší národní hokejové reprezentace.

 

 

 

 

Multimedia Water Stage - Plzeň Plaza:

K sedmým narozeninám obchodního centra Plzeň Plaza jsme v otevřeném amfiteátru připravili multimediální stage/scénu s dominantní devět metrů širokou indoor vodní stěnou. Ta byla v první polovině celé show zakrytá padající oponou, která po svém spuštění odkryla tanečníky ve speciálních UV oblecích.

Hlavní částí show pak bylo vystoupení akrobatky a s její choreografií synchronizované animace promítané do dominantní vodní stěny. Závěr celé show pak patřil tradičnímu ohňostroji.

 

 

 

 

2D Christmas Videomapping - Trutnov:

Město Trutnov během slavnostního rozsvěcování vánočního stromu využilo technologií videomappingu k navození vánoční atmosféry. Zaplněné Krakonošovo náměstí se zatajeným dechem sledovalo historickou budovu radnice, na které světelné paprsky doslova vykouzlily pestré vánoční motivy.

 

 

 

 

Stage Mapping Dance Show - představení nové příchutě Frisco Night:

Během představení nové příchutě nápoje Frisco Night v pražském klubu Retro Music Hall jsme využili LED stěnu s vysokým rozlišením jako dekoraci během koncertu DubFX a DJs a zároveň i pro dvě show. První z těchto show spojovala závěsnou akrobacii a druhá pak precizní choreografii s animací. Tanečnice tak měla v jednu chvíli křídla, o chvilku později pak svými pohyby ovládala armádu dalších tanečnic či tančící město...

 

 

 

 

Stage Mapping - Arkády Gravity Festival:

Netradiční párty v obchodním centru Arkády Pankrác jsme ozdobili na míru připravenou dekorací. Ta posloužila jako netradiční plátno a skvěle umocnila atmosféru této taneční akce.

 

 

 

 

3x Water Screen Projection - Pardubice:

Město Pardubice již mnoho let v předvečer světoznámé Velké Pardubické připravuje pro své občany monumentální ohňostroj, který jsme měli za úkol něčím rozšířit. Hladina řeky Labe se přímo vybízela k projekci do éterické vodní stěny. Vzhledem k velkému počtu diváků, kterých na místě bylo dle odhadů města kolem patnácti tisíc, bylo nutné nainstalovat na řeku na plovoucí pontony v délce cca 200 metrů tři synchronizované vodní stěny.

Velice silný a dojemný příběh koně a víly jen podtrhl lehkost projekce do vodních stěn a vyvolal v divácích upřímné nadšení. Umocňujícím zážitkem pak bylo sledování celé show z paluby parníku Arnošt.

 

 

 

 

Water Screen Projection - Intercars:

Společnost Intercars v rámci oslav desátého výročí působení na českém trhu připravila pro své zákazníky water show s tématem automobilů a automobilových závodů. Poutavá animace přivedla diváky do němého úžasu a ve spojení s ohňostrojem vytvořila poutavou tečku za celodenním programem.

 

 

 

 

Water Stage Show -  Karlovy Vary:

Na soukromém večírku firmy KKCG v rámci MFF Karlovy Vary jsme návštěvníky překvapili jedinečným spojením indoor a outdoor vodních stěn. Během show nazvané "Příběh pramene" vytryskla nad celou stage outdoor vodní stěna a rozšířila tak celou projekční plochu o více než dvojnásobek.

 

 

 

 

2D and 3D Historic Videomapping - Nepomuk:

Oslavy 870 let od první písemné zmínky o městě Nepomuk vhodně doplnil videomapping s motivy popisujícími historii města. U tohoto typu videomappingu doporučujeme použít mluvený komentář, který podtrhuje historické výjevy a dokáže divákům vysvětlit jednotlivé scény, předat jim veškeré informace a detaily z historie jejich města.

 

 

 

 

3D Art Videomapping - Imaginácie, Košice (SK):

Plenérové, multižánrové představení Imaginácie využívá a kombinuje prvky cirkusu, akrobacie a divadla. V rámci tohoto projektu jsme připravili finále celého představení - videomapping na budovu pavilonu v městském parku. Videomapping vypráví a dokončuje příběh malého židovského chlapce, který ve svém vysněném světě hledá spolu s imaginárním klaunem svou matku.

V úvodu této show promlouvá k malému chlapci jeho otec. Jeho obličej jsme promítali přímo do koruny vzrostlého stromu. Na diváky tak v městském parku čekalo další z mnoha překvapení.

 

 

 

 

2D Videomapping BVLGARI - 130 let:

U příležitosti 130 let od založení značky luxusních šperků BVLGARI jsme v zahradě pražského hotelu Augustin realizovali videomapping s jasným tématem - historie značky, luxusní ručně vyráběné šperky a hodinky.

 

 

 

 

3D Videomapping - Slavnostní otevření Florentinum:

Pro slavnostní otevření administrativní budovy Florentinum jsme připravili 3D videomapping na čtyřicet metrů vysokou stěnu. Výsledný obraz tak působil opravdu dominantním dojmem.

 

 

 

 

Stage Desing Mapping - Porsche Macan Launch:

Představování nových automobilů v poslední době stále častěji využívá možností videomappingu. Paprsky světel dokáží na zahalených vozech rozehrát neuvěřitelnou show plnou světelných kouzel.

Během představování nového vozu Porsche Macan jsme využili prostoru autosalonu a vytvořili jsme zde patnáctimetrovou panoramatickou projekci navíc doplněnou o "box" pro ukrytí nového vozu Porsche Macan. Celá show byla zasazena do džungle, ze které pochází i samotný název vozu. Macan totiž v indonézštině znamená tygr...

 

 

 

 

2D and 3D Historic Videomapping - Tišnov:

Nad tišnovskou radnicí se seběhly paprsky světel, aby vyprávěly nejdůležitější milníky z dějin města. Postavy ze sgrafit se začaly po stěnách pohybovat jako živé, starobylá budova radnice měnila svůj vzhled i tvar. Originální světelnou show město oslavilo 780 let od první písemné zmínky o Tišnově.

O efektní představení byl ve městě takový zájem, že organizátoři přidali kromě plánovaného podvečerního představení ještě jednu projekci.

 

 

 

 

3D Vertical Videomapping Show - Plzeň Plaza:

Obchodní centrum Plzeň Plaza již řadu let využívá technologií videomappingu během oslav svých narozenin. Své šesté narozeniny toto obchodní centrum oslavilo unikátní vertical show spojenou s videomappingem.

Akrobaté zavěšeni na šedesát metrů široké a dvacet metrů vysoké zdi předvedli choreografii synchronizovanou s animací. Celá stěna obchodního centra tak reagovala na pohyby tanečníků, měnila barvy, obrazce, hýbala se atd..

V rámci ČR se jednalo o vůbec první show, která spojovala vertikální akrobaty a videomapping.

 

 

 

 

Car Videomapping - CB Auto Mazda 3 Launch:

Uvedení nového modelu vozu na trh si vždy žádá něco netradičního. Mazda 3 na tom samozřejmě nebyla jinak. Dekorativní zvýraznění linek a tvarů tohoto nového modelu dokonale podtrhlo jeho výjimečný japonský design. Videomapping vyzdvihl dynamiku tohoto vozu a zajímavým způsobem zaujal všechny přítomné.

 

 

 

 

2D Historic Videomapping - 750 let obce Dubné:

Pro obec Dubné u Českých Budějovic jsme připravili historický videomapping. Dominantní kostel uprostřed návsi divákům představil výjevy z dlouhé historie této obce.

 

 

 

 

Water Screen Projection - Slavnosti města Kamenice nad Lipou:

Pro město Kamenice nad Lipou jsme v rámci městských slavností připravili a realizovali Holografickou Water Show. Hlavním tématem animace byl památný strom, který dal městu jméno - 750 let stará lípa.

Vedle památné lípy viděli diváci během show i další typické a tradiční symboly města zámek a křížovou cestu. Víly, které diváky provázely celou projekcí, dokonale podtrhly magickou atmosféru prastarých symbolů města a přes osm metrů vysoká vodní stěna tento nezapomenutelný zážitek dokonale umocnila.

 

 

 

 

3D Dance Videomapping - Bosch Story:

Jako úvodní show gala večeře společnosti Bosch a jejích partnerů jsme připravili speciální taneční show propojenou s videomappingem. Tanečníci měli k dispozici bílé kvádry, které během této show různě přestavovali a vytvářeli z nich tak prostor pro projekci. Jednou tak stáli před výrobním pásem, podruhé zase seděli v historickém autě.

Celá scéna během zbytku večera sloužila jako klasické projekční plátno jako pozadí diskuze i jako pozadí laserové show.

 

 

 

 

Water Screen Projection - 16. Selské slavnosti Holašovice:

Již tradiční ozdobou holašovických Selských slavností se stala unikátní projekce do vodní stěny. Letošním tématem bylo patnácté výročí zápisu obce Holašovice na seznam světového dědictví UNESCO.

Vedle představení všech dvanácti českých památek zapsaných na seznam UNESCO bylo divákům představeno ještě několik neznámějších světových památek tohoto prestižního seznamu. Hlavním mottem celé show bylo "Patříme do jedné rodiny... již 15 let...", které mělo za cíl ukázat divákům, do jaké vybrané společnosti obec Holašovice patří.

 

 

 

 

Water Screen Projection - Budějovický majáles:

Unikátní vodní show jsme připravili u příležitosti zahájení desátého ročníku Budějovického majálesu. Vodní stěna obepínající historickou kašnu na náměstí Přemysla Otakara II v centru Českých Budějovic měla za úkol ukázat pestrou paletu uměleckých oborů a headlinery, které svým divákům tento nekomerční festival živého umění představil.

Pro tuto show bylo potřeba použít dvě vodní stěny a každou z nich umístit na jednu stranu kašny. Díky tomu byla notoricky známá silueta kašny přímo uprostřed projekce a dotvářela tak nevšední podívanou.

 

 

 

 

4D Stage Mapping Show - Energy Center Christmas party, SaSaZu, Prague:

Pro mezinárodní společnost Energy Center jsme realizovali speciální StageMapping Show jako úvodní show vánoční párty. Speciální scéna byla navržena a vytvořena s ohledem na její využití po celou dobu večera. Na začátku večera posloužila jako pozadí a zároveň projekční plocha interaktivní StageMapping show, která propojila klasický VideoMapping a živou tanečnici. Animace této show byla připravena přesně na míru scéně, na které se odehrávala.

Po úvodní show byla scéna využita k projekci přímého přenosu udílení firemních ocenění a k projekci motivačních videí. V průběhu večera pak scéna tématicky dokreslila atmosféru všech doprovodných vystoupení - muzikál Pomáda, zpěvačka Mista, různá taneční vystoupení, diskotéka a videodiskotéka.

Tato interiérová instalace ukazuje možnosti využití speciální projekce jakožto netradičního scénografického prvku.

 

 

 

 

Balloon Sphere Projection - Plzeň Plaza:

Obchodní centrum Plzeň Plaza připravilo v den jarní rovnodennosti pro své návštěvníky unikátní sférickou projekci na tzv videobalón. Rovnodennost jako taková je velice úzce spjata s astronomií, proto i téma animace byl vesmír, planety a vztah mezi nimi.

 

 

 

 

3D VideoMapping - oslavy 20tého výročí společenství UNESCO, Český Krumlov:

Agentura CzechTourism se rozhodla oslavit dvacáté výročí společenství UNESCO jedinečnou videomapping show. Zadáním bylo představit videomappingem všech dvanáct českých památek zařazených do kulturního dědictví UNESCO. Během této speciální projekce na nádvoří pivovaru Eggenberg tak diváci mohli sledovat proměnu jedné ze stěn do všech dvanácti památek.

 

 

 

 

Projekce do dvou vodních stěn současně - OC Plzeň Plaza:

 

Netradiční podívanou mohli vidět návštěvníci OC Plzeň Plaza během oslav pátých narozenin. Emotivní příběh dvou mladých baletních tanečníků ztvárnil všechna čtyři roční období, po které je svým návštěvníkům toto OC otevřeno. Dvě vodní stěny umístěné vedle sebe umožnili vytvoření obrazu o rozměru cca třicet metrů širokého.

Dvě vodní stěny umístěné vedle sebe nabídly nové možnosti využití tohoto netradičního projekčního plátna. Tanečníci mohli mezi stěnami různě přeskakovat, tančit každý sám ve své či oba dva společně pouze v jedné, čímž ještě umocnili už tak silný dojem z projekce do vodní stěny.

 

 

 

 

Water Screen Projection - Multimediální festival Proudy Praha:

 

Pro multimediální festival Proudy jsme realizovali ukázku projekce do vodní stěny. U této show nebyl hlavním motivem příběh, ale šlo hlavně o ukázku využití multimediálních technologií a představení odvětví, které je ve světě nazýváno jako Water Screen Projection.

 

 

 

 

2D VideoMapping u příležitosti svěcení zvonu - Soběslav:

 

Město Soběslav v jižních Čechách se rozhodlo zpestřit událost svěcení nového zvonu netradiční projekcí přímo na téměř čtyřicet metrů vysokou kostelní věž. Animace divákům odkryla útroby věže a také představila nový zvon.

Kostelní věž dominující soběslavskému náměstí alespoň na chvilku ožila a upoutala zraky diváků k místu, odkud bude nový zvon oznamovat pravé poledne...

 

 

 

 

Holografická Water Show - 15. Selské slavnosti Holašovice:

 

Strhující zážitek zažili návštěvníci Selských slavností v Holašovicích během sobotní noci. Vodní hladina návesního rybníčku ožila unikátní holografickou vodní show. Fascinující scenérie plné symbolů a odkazů k staročeskému selskému životu nechaly všechny diváky v němém úžasu.

Vodní víla tančící s holašovickým vodníkem; desetiletá Natálka, jakožto symbol slavností trhající kytici máků; znovuzrození návesní kapličky či holašovická socha Ježíše žehnající celé vesnici. Tyto i další úchvatné výjevy mohli diváci sledovat přímo nad vodní hladinou malebného rybníčku ve speciální, téměř deset metrů vysoké, vodní stěně.

Unikátní holografické promítání do vodní stěny, neboli vodní show, tak důstojným způsobem oslavila jubilejní patnácté výročí tradičních holašovických Selských slavností.

 

 

 

 

4D VideoMapping show u příležitosti představení nového produktu, Muzeum umění Kampa, Praha

 

Netradiční způsob představení svého nového produktu zvolila zdravotnická firma Humira. Své nové injekční pero Humira představila odborné veřejnosti v krásných a inspirativních prostorách Muzea umění Kampa přímo v historickém centru Prahy.

3D VideoMapping jsme rozšířili o další rozměr - živou tanečnici znázorňující nemoc. Zapojení živé postavy skvěle doplnilo a umocnilo zážitek z celé show. Téma tohoto VideoMappingu bylo jasné - boj s nemocí.

 

 

 

 

3D VideoMapping show u příležitosti otevření nové části Shopping Parku Avion, Ostrava

 

Otevření nové části největšího obchodního centra ve svém regionu si žádá něco extra. Shopping Park Avion si pro návštěvníky své VIP opening party připravil i videomapping show na nový severní vchod do centra.

Vedle VIP hostů si po následující tři večery mohla tuto jedinečnou podívanou užít i široká veřejnost.

 

 

 

 

3D VideoMapping u příležitosti oslav 125.let firmy Bosch, Jihlava

 

Firma Bosch Diesel Jihlava se rozhodla u příležitosti výročí 125. let od založení firmy připravit pro obyvatele města Jihlavy velkolepou show - VideoMapping na dominantu jihlavského Masarykova náměstí, téměř 30 metrů vysoký kostel sv. Ignáce.

Zraky vícě než pěti tisíc diváků sledovali historický vznik loga Bosch a v kontrastu s ním i současnost - vyspělé technologie, které mění svět k dokonalosti...

 

 

 

 

Special Birthday Projection - Bar Paradox

 

U příležitosti prvních narozenin českobudějovického klubu Paradox jsme realizovali speciální projekci, která vyzdobila vstup do klubu a zároveň připravila pro návštěvníky zajímavou atrakci. Bar Paradox byl vyhlášen nejlepším klubem v ČR a své motto "...be exklusive" se snaží naplňovat ve všech příležitostech. I proto byla součástí narozeninové párty speciální projekce, která dala klubu exklusivní převlek.

Součástí projekce byla také photo-wall pro návštěvníky klubu, kteří se mohli vyfotografovat s libovolným textem v komiksové bulbině u své hlavy a libovolným pozadím. Pro cílovou skupinu klubu byla tato atrakce vítaným zpestřením.

 

 

 

 

Special Projection Show - Vánoční turné Petra Koláře s kapelou

 

Přední český sólový a muzikálový zpěvák Petr Kolář se rozhodl ozdobit své Vánočníh turné o nové a doposud jen velice zřídka používané technologie - Video Mapping. Na všech čtrnácti koncertech tohoto turné čekají na diváky dvě speciální intra uvádějící celý koncert a jeho druhou polovinu.

Během koncertu jsou projekční plochy využívány k dobarvení a podpoření atmosféry, ať už ryze vánoční, nebo například "nebeské" během písně "Jednou nebe zavolá". Speciální projekce dotváří scénu před samotným jevištěm a přináší tak nový rozměr do využití jevištní techniky. Oproti klasickým LED panelům je tato projekce tvarově i prostorově mnohem variabilnější a nabízí nepřeberné množství možností.

 

 

 

 

Příběh růže - VideoMapping Show na hradě Rožmberk

 

U příležitosti vernisáže výstavy Jan Zrinský - poslední Rožmberk jsme realizovali Video Mapping na téma historie rodu Rožmberků. Divákům jsme přímo na hrad Rožmberk promítli výjevy ze stěžejních etap nejvýznamějšího šlechtického rodu jižních čech. Diváci mohli na čelní stěně hradu sledovat stěžejní výjevy z historie rodu Rožmberků od dělení růží, přes založení cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, husitské války, intriky Oldřicha II, největší vrchol rodu za vlády Viléma z Rožmberka a nejznámějšího z rodu Petra Voka až po posledního dědice Jana Zrinského ze Serynu.

Tento divácky velice úspěšný Video Mapping s názvem Příběh růže budou moci diváci na hradě Rožmberk opět sledovat 3.9.2011.

Foto: http://flashback.melnicek.cz/

 

 

 

 

VideoMapping pro obec Holašovice u příležitosti svěcení praporů

 

Pro obec Holašovice jsme realizovali krátký ukázkový VideoMapping u příležitosti svěcení nových praporů obecního spolku hasičů. Obec Holašovice je od roku 1998 zapsaná ve světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO, což z ní dělá velice oblíbený cíl tuzemských i zahraničních návštěvníků. Největším lákadlem pro ně je bezesporu náves se zachovanými štíty domů ve stylu selského baroka. Právě jeden z těchto štítů jsme také využili pro krátkou projekci zaměřenou na historii obce a již zmiňované svěcené prapory.

Obec Holašovice VideoMapping přijala s obrovským nadšením a v budoucnu chce podobnými projekcemi zdobit každou místní slavnost.

 

 

 

VideoMapping pro firmu Standox v kapli Sacre Coeur

 

Realizace videomappingu pro firmu Servind, výhradního distributora produktů značky Standox na českém trhu. Celá projekce byla tématicky i graficky zasazena do unikátního prostředí kaple Sacre Coeur. Smyslem toho videomappingu bylo uvést na trh nový produkt značky Standox, unikátní autolak Standoblue.

Díky vhodnému místu, doprovodnému programu i technické připravenosti bylo možné využít projekční plochu k přenosu živého obrazu z vystoupení smyčcového tria Inflagranti a také k projekci reklamních spotů značky Standox.