Nabídka Videomappingu

Video-mapping je zcela nový směr audio-vizuálního umění a prezentace. Zjednodušeně řečeno jde o promítání vysoce výkonnými videoprojektory na reálné objekty, nejčastěji na venkovní fasády budov. Ovšem je možné setkat se s promítáním například na auta během představování na autosalonech, na uměle vytvořené kulisy a dokonce i na umělou mlhu. Každý videomapping je připravován přesně na míru danému prostoru. Každý videomapping se tak stává jedinečným originálem.

Díky na míru připraveným projekcím je možné vytvořit scény zcela odlišné od reality. Díky videomappingu můžete proměnit jakoukoliv moderní budovu v rozpadající se chatrč, můžete ji libovolně deformovat, bourat a znovu vystavět. Můžete uvést stojící auto do pohybu, můžete mu během jeho virtuální jízdy měnit barvu karoserie, můžete měnit povrch, po kterém jede, i prostředí, ve kterém se pohybuje. Díky videomappingu můžete prakticky cokoliv, jediným omezením je zde pouze kreativita a schopnosti autora.

 

 

V České republice se s videomappingem můžete nejčastěji setkat například během městských slavností či významných výročí. V těchto případech je pak nejolíbenějším motivem tématické zobrazování historie města, obce či konkrétní budovy. Tyto projekce jsou většinou doplněny o historické fotografie či "převlékání" symbolů měst do historického hávu. Atraktivitu pak dodávají 3D deformace budov, jejich bourání a podobné vizuální efekty.

Aby bylo možné maximálně využít všech dimenzí videomappingu a docílit tak požadované prostorové iluze, je zapotřebí přesné zaměření projekčního prostoru včetně všech jeho detailů a správné navržení 3D modelů a scén. Bez těchto prvků nemůže videomapping u svých pozorovatelů vytvořit požadovaný efekt.

 

 

Neodmyslitelnou součástí každého kvalitního videomappingu je i zvuková stopa, která tvoří téměř polovinu celkového dojmu. V praxi proto využíváme profesionálního ruchového ozvučení. Veškeré zvuky i doprovodná hudba jsou tak zpracovávány výhradně ve specializovaném studiu na té nejkvalitnější technice.

Jako jedna z prvních firem v České republice přinášíme také zakázkový videomapping na přání klienta dle jeho corporate identity. V tomto konkrétním případě jsme využili možností videomappingu a velice efektním způsobem jsme dokázali propojit atmosféru místa konání galavečera s představením nového produktu na trh.

 

Máte-li i vy zájem zaujmout něčím originálním, neváhejte a kontaktujte nás!